Trendy w projektowaniu stron w 2015 r.

Trendy w projektowaniu www

Rok 2015 przyniesie wiele zmian na rynku projektowania stron www. Jak to w trendach bywa, zmiana determinuje zmianę. Tworzenie stron wymaga nieustannego śledzenia rynku i wdrażania nowych, pojawiających się rozwiązań, w taki sposób, aby trafiać w gusta i potrzeby klientów.

  • Jednym z pierwszych wyzwań, jakie stoją przed projektantami w 2015 roku, jest mobilność. Pojawianie się coraz to nowszych modeli smartfonów  czy tabletów wymaga od projektantów takiego przygotowania strony www, aby z łatwością adoptowała się do możliwości urządzeń mobilnych. Okazuje się, że adekwatne przystosowanie strony www przedsiębiorstwa nosi znamiona innowacyjności. Z kolei firma, która to uwzględnia jest klasyfikowana jako nowoczesna i profesjonalna. Warto pamiętać, że wygodę korzystania ze strony www, zapewnia minimum prezentowanych na niej treści. Kluczowym staje się wybranie najbardziej istotnych wiadomości i dopasowanie formy do nowoczesnych urządzeń mobilnych.

 

  • Kolejnym wyzwaniem dla projektantów jest wykorzystywanie takich technologii projektowania uniwersalnych i elastycznych witryn, które uwzględniają każdą rozdzielczość ekranu. Można stwierdzić, że taki Responsive Design w 2015 roku będzie stanowił standard w projektowaniu.

 

  • Web design 2015 będzie odznaczał się również prostotą oraz przejrzystością. Czystość, oszczędność, jak również prosty layout stają się głównym trendem w projektowaniu. Widoczna jest także tendencja do upraszczania, a także centralnej orientacji strony www w przeglądarce internetowej.

 

  • Popularne podczas projektowania stron www w 2015 roku będzie również wykorzystywanie dużych czcionek. Jak wiadomo wykorzystanie tekstu o dużych rozmiarach zdecydowanie ułatwia jego czytanie. Ponadto posługiwanie się większą czcionką dla podkreślenia wartości pojedynczych słów, znacznie przyspiesza proces poszukiwania informacji na stronie.

 

  • Zgodnie z prognozami w web designie widoczne będą dwa trendy w ramach wykorzystywanego stylu. Pierwszym z nich będzie posługiwanie się imitacją głębi przedstawionej na warstwach. Drugim zaś dominujący minimalizm, który będzie opierał się na wyważonym doborze kolorów, a także prostym – blokowym układzie treści.

 

  • W ramach pojawiających się trendów, specjaliści podkreślają znaczącą rolę elementów 3D oraz ikon. Istotne ich zdaniem będzie również wykorzystanie white space, czyli wolnej przestrzeni pomiędzy poszczególnymi układami na stronie. W 2015 roku projektanci mają zadbać o to, aby klient przeglądając stronę internetową, mógł „odpocząć” pomiędzy poszczególnym jej treściami.

 

  • Kolejnym trendem rozwijającym w nowym roku jest wykorzystanie dużych obrazów jako tła. Zastosowanie wysokiej jakości zdjęcia bądź większego obrazka nadaje stronie elegancji i profesjonalnego wyglądu.

 

  • Okazuje się, że wciąż aktualnym trendem w 2015 roku będą strony www oparte na pionowej orientacji uwzględniające statyczne menu. Przyciski menu mają być wyraźne poprzez wykorzystanie nowej czcionki/koloru. Zdaniem ekspertów zastosowanie przycisków do menu, znacznie poprawi nawigację użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *