Jakie znaczenie mają wtyczki społecznościowe?

 

Jakie znaczenie mają wtyczki społecznościowe?

Dzięki swojej popularności i powszechnemu użytkowaniu, media społecznościowe wpisały się na stałe w standardy komunikacji interpersonalnej. Obecnie, służą one nie tylko zawieraniu i podtrzymywaniu znajomości, ale również wymianie informacji oraz kreowaniu i promowaniu wizerunku (osobistego lub marki). Przekazywaniu spersonalizowanej informacji o aktywności użytkowników poszczególnych portali służą między innymi wtyczki społecznościowe, instalowane na wybranych przez nas stronach internetowych.

Znajdujące się na danych stronach, najczęściej w postaci kolorowych przycisków lub wysuwanych banerów, odpowiadające konkretnym serwisom wtyczki umożliwiają ich użytkownikom zaznaczanie swojej obecności na wskazanych portalach społecznościowych, na przykład poprzez udostępnienie interesujących ich zdjęć lub artykułów, znalezionych w sieci.

Oprócz funkcji czysto towarzyskich, wtyczki społecznościowe mają istotne znaczenie w promowaniu stron internetowych – tak zwane SocialSeo umożliwia podniesienie pozycji wskazanej witryny w wyszukiwarce internetowej. Umieszczone na administrowanych przez nas stronach www wtyczki, stanowiące odnośniki do wybranych serwisów społecznościowych, integrują je ze sobą, pozwalając na bezpośrednie odwiedzenie naszego konta, a tym samym zwiększenie liczby linków i wiarygodności zarządzanej strony. W połączeniu z dobrze prowadzonym profilem społecznościowym, stanowią one doskonałe uzupełnienie kampanii e-marketingowej.

Jak każde narzędzie, wtyczka społecznościowa w pewnych okolicznościach może okazać się mało użyteczna. Aby tak się nie stało, powinniśmy zadbać o jej poprawne działanie. Przede wszystkim, na jej funkcjonalność istotny wpływ będzie miała łatwość w jej instalacji oraz obsłudze. Określone portale społecznościowe udostępniają gotowe wtyczki do pobrania i zainstalowania na wybranych przez nas witrynach lub umożliwiają wygenerowanie kodu do samodzielnego wklejenia go w odpowiednie miejsce kodu strony. Prawidłowo zainstalowana aplikacja zapewni nam ich bezproblemowe działanie.

Stanowiąc wizualny element strony internetowej, wtyczki społecznościowe powinny być w nią odpowiednio wkomponowane. Nie ma nic gorszego, niż przeglądanie witryny internetowej (i jej podstron) przy nieustannym „wyskakiwaniu” komunikatów zachęcających do skorzystania z poszczególnych serwisów. Obecne trendy w projektowaniu stron internetowych wskazują na ich minimalistyczny wygląd – wtyczki odsyłające nas do portali społecznościowych powinny być do niego dopasowane. Modyfikując w odpowiedni sposób kod samej wtyczki, poprzez zmianę koloru, kształtu bądź sposobu jej wyświetlania, można dostosować ją do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.